Alketa Vejsiu i bëri krenarë të gjithë shqiptarët me pjesëmarrjen e saj në “Sanremo” në natën e tretë të festivalit, ku prezantoi krah Amadeusit dhe mori vëmendjen e të gjithë mediave italiane.

Mbrëmjen e djeshme, moderatorja shqiptare ishte e ftuar në emisionin italian “Porta a Porta”, së bashku me Amadeusin, me të cilin postoi një video nga paskuintat.

Në këtë video Alketa vendosi t’i përgjigjet edhe komenteve të shumta nga fansat që e përgëzojnë për arritjen. Mes komenteve, Alketa i është përgjigjur edhe një komentuesi që i shkruan: “He se na cave trapin me gjith sanremo se e bone legjend sikur ke shku ne MARS”

“E mo mire mbaje veten. Shiko beji ndonjerit tatoo SANREMOOO! Do te duket nje veper e bukur e do e duash dhe ti kete pjesmarrje”, ia kthen Alketa.