Alvaro Romero, brenda një kohe të shkurtër është bërë i famshëm në Spanjë. Futbollisti i gjatë vetëm 147 centimetra, i cili aktivizohet te skuadra e Unionistas De Salamanka, shënoi mbrëmjen e djeshme kundër Realit Madrdit, në sfidën e vlefshme për Kupën e Mbretit.

 

Ai mori një top nga gjysma e fushës dhe më pas lëshoi një goditje të bukur me të majtën që përfundoi në cepin e portës. Përveç golit të bukur, Romero i befasoi të gjithë ne intervistën e dhënë pas ndeshjes, teksa kërkoi punë si gazetar.

 

“Lojtarët e Real Madridit janë sjellë si profesionistë të vërtetë gjatë ndeshjes. Unë jam gazetar, kështu që nëse ka ndonjë gazetë që dëshiron që të më punësojë, atëherë unë jam i disponueshëm”, u shpreh 23-vjeçari pas ndeshjes.