Së fundmi qytetarët anembanë botës, sidomos në Azi, kanë shijuar eklipsin e fundit për vitin 2019. Hëna mbuloi pothuajse të gjithë Diellin, duke krijuar një “unazë të zjarrtë”.

Njerëzit u mblodhën për të parë këtë fenomen hapësinor, ku më i dukshëm ishte në Sri Lanka, Indonezi, Indi dhe Arabi Saudite. Astrologe Meri njofton se ky eklips diellor të cilin e quan “Rrethi i zjarrit” ka ndikuar shumë edhe tek shenjat e horoskopit. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopi.

Dashi- Ceshtje te karrieres dhe familjes do jene te rendesishme. Nje martese mund te jete nje sinjal i forte per te ardhmen disi te komplikuar

Demi- Rrethi i zjarrit per ju eshte nje lloj sikur nje frymezim apo nje ideal t’ju shkundi nga vendi qe e keni bere grope me tendencen tuaj dembele

Binjaket- Pastroni shpirtin dhe nese nuk e beni dot. Rrethi i zjarrit ju detyron te merrni vendime me te mira

Gaforrja- Jeta juaj do ndryshoj patjeter. Nje ngjarje ne cift apo ne nje bashkepunim te rendesishem mund te behet shkas qe te permbysen te dhenat e deritanishme

Luani- Edhe ne cirk do ndjeheshit me mire se sa ne kushtet e tanishme me detyrime e pergjegjesi. Perpiquni te futeni ne ambjentin tuaj

Virgjeresha- Do pranoni te verteten per veten tuaj dhe partnerin tuaj por kjo do behet pas nje sakrifice apo sprove shume te madhe

Peshorja- Nuk ka gje me te rendesishme se familja por nuk duhet te mbeteni aty. Rrethi i zjarrit duhet t’ju hap rruge per te ardhmen

Akrepi- Fjala juaj tani duhet te jete vendimtare e qarte dhe e plotfuqishme. Tani nuk ka me lojra por seriozitet dhe veprim

Shigjetari- Duhet te ndikoj rrethi i zjarrit qe ju te futeni ne rrugen e shperblimit ekonomik dhe personal. Ka ardhur koha qe vetem ju te duroni

Bricjapi- Mendohet se do jeni kaq te ngurte sa as rrethi i zjarrit nuk do ju ndryshoj dot. Keni vendosur te rezistoni

Ujori- Burim fantazie, frymezimi por edhe heroizimi ku tashme do preferoni te beni lufte konkrete jo vetem te improvizuar

Peshqit- Ju duhet nje aleat i forte per te mbajtur mendjen dhe jeten tuaj ne ekuiliber. Forcat perreth do jene me te fuqishme se ju mund te pranoni.