Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje dëbore të dendura prej disa ditësh.

 

Dje rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

 

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

 

Ju ftojmë të shikoni pamjet e ortekut:

Valanga in Val Martello

Valanga in Val martello, un fiume di neve a fango tra le case di Martello

Pubblicato da Alto Adige su Domenica 17 novembre 2019