Një regjisore shqiptare është gjetur e vdekur në rrethana të paqarta në Prishtinë, Kosovë.

Bëhet fjalë për Arzana Krajën, e cila është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja. Policia tha zyrtarisht se mëgjesin e sotëm, rreth orës 09:08 është marrë një një informatë, për një trup të pajetë në lagjen “Kalabria”, Prishtinë.

Efektivët e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes, bashkë me ekipin mjekësor të emergjencës, ku kanë konstatuar vdekjen e saj. Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqaarta, ndërkohë që hetimet janë në vijim.