Iva Aliko është një nga figurat publike më të komentuarat në showbiz. Ajo është mjaft aktive në rrjetet sociale ku shpesh ndan me ndjekësit momente provokuesye që rrëmbejnë vemendjen e të gjithëve.

Kujtojmë se Iva Aliko u bë e njohur nga lihja e shumëpërfolur me deputetin kosovar që ishte I martuar dhe linte kokiën pas saj.Me veshje ekstravagante dhe poza seksi në fotot që ajo publikon në rrjetet sociale shpesh shfrenon imagjinatën e çdo mashkulli ku nuk mungojnë dhe komentet pikante nga ana e tyre.

Së fundmi Iva shikohet nën shoqërinë e Zogut të Tiranës, dhe këto momente ajo nuk ka hezituar asnjëherë t’i ndajë edhe me ndjekësit e saj në Instgram.

Iva ka publikuar disa video ku shihet në një nga lokalet e kryeqytetit nën shoqërinë e Zogut të Tiranës, e në një moment teksa ajo shfaqet duke konsumuar ‘shisha’, ai i fut një luleshtrydhe Ivës në gojë. E krahas këtij postimi ajo shkruan:Zogu ime duke më mbajtur me të mira.

Kujtojmë se Iva për vemendje mediatike është e aftë të shkojë përtej kësaj pasi këtë gjë na e ka demostruar më së miri shpesh herë që nga daljet e saj nudo e deri tek momentet intime nga shtrati.