Reshje dhe stuhi shiu sot në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 15ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 22 ºC dhe në zonat bregdetare nga 13C në 22ºC.

 

Era do të fryej në drejtim Veriperëndim me forcë valëzimi deri në 3 ballë. Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu.

 

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 16ºC dhe në zonat e ulëta nga 07ºC në 18ºC.

 

Por reshjet e shiut do jenë të vazhdueshme dhe në zonat veriore dhe bregdetare në formë shtërngatash