Kryeministri Edi Rama po zhvillon mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste prej orës 08:30 të mëngjesit.

 

Në mbledhje po diskutohet për projektligjet që do të kalojnë në seancën e së enjtes, por edhe zhvillimet brenda strukturave të PS-së.

 

Ndërkohë që pas takimit, kryetari i PS-së, do të zhvillohet një takim me kreun e grupit, kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe bashkëkryetarin e reformës zgjedhore nga shumica, Damian Gjiknuri.

 

Tre ditë më parë, Rama u shpreh se reforma zgjedhore, si kusht i Bundestagut gjerman do të miratohet me apo pa PD-në, brenda Dhjetorit.