Teksa ka njoftuar se do martohet me Shkëlzen Berishën, Armina Mevlani thotë se ndjehet e pasigurtë për jetën.

“Mendoj se në një moment të gjithë ne vuajmë nga ankthi. Është normale të ndjeheni të pasigurt për jetën sepse asgjë nuk është e garantuar. Vuaj kryesisht nga stomaku, por është vetëm në periudha të caktuara jo konstante. Mundohem të shoh gjithmonë anën e mirë në gjëra dhe të bëj shumë joga.”

Pra me këtë përgjigje Armina ka treguar se si shumë njerëz të tjerë që vuajnë nga ankthi është dhe ajo një prej tyre, duke thënë se në një moment të jetës të gjithë vuajmë nga ankthi.