PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 5 DHE 6 TETOR 2019 DUKE PERGATITUR HAPAT E METEJSHEM

EShtune dhe e Djele do kemi Merkurin ne Akrep afer me Asteroidin CALYPSO Calypso ndodhet midis Saturnit dhe Jupiterit dhe eshte i paqendrueshem dhe kaotik pasi eshte nen ndikim te fushave magnetike te dy planeteve te medhenj Calypso do te thote Fsheh apo prapaskene

Calypso e magjepsi Odisean me kenget e saj dhe me ishullin e saj me bukuri te rralla natyrore

Ne momentin qe e la Odisean te largohej nga ishulli i dha pelhurie dhe dru te bente nje anije me vela. Sot do kuptojme dobesite tone dhe pengesat por e rendesishme eshte qe do kuptojme edhe mundesite qe kemi. Persona qe kane qene te bllokuar diku apo te magjepsur nga dikush tjeter do gjejne rrugen e kthimit ne jeten e tyre te vertete dhe talentet e tyre

Dashi
Perpiquni te zbuloni aftesite manaxhuese ne ekonomi apo ndonje pasurim shpirteror qe vejen nga nje lidhje errotike me personin e duhur

Demi
Ne ceshtje te nje ndryshimi te madh ne jeten tuaj do kuptoni aftesite dhe vendin e duhur ku duhet te drejtoheni Po keshtu do cleroheni nga pengesa ne cift

Binjaket

Probleme te punes dhe te pengesave ne jeten e perditeshme qe ju kane bllojuar ne rrejdhen normale te jetes do kapercehen apo do hartoni nje plan clirues

Gaforrja
Me ne fund do cliroheni nga magjepsja qe ju ka bere dikush ne jeten errotike duke u qartesuar se keni per te bere shume gjera ne jeten tuaj qe kane rendesi

Luani

Nje pjestar i afert i familjes qe ju ka penguar ne rrjedhen e jetes suaj apo ju ka mbajtur me llafe e llastime do ju cliroj perfundimisht ne rrugen tuaj

Virgjeresha
Me shume se nje dite me fat per planet tuaja sot do jete nje dite ku duhet te merrni nje vendim te rendesishem per nje ndryshim te madh

Peshorja

Nje pengese ne ceshtjet ekonomike do kthet ne nje mundesi per te bere gjera qe as nuk i kishit menduar me pamundesine e koheve te fundit

Akrepi
Ne jeten tuaj do zbuloni se ka ardhur momenti te dilni nga nje moment mbylljeje apo relaksi por qe nuk ishte jeta juaj e vertet Do dilni perfundimisht ne rrugen tuaj

Shigjetari
Psikologjikisht do ndjeni nevojen e nje krijimi apo te nje pune ku do nxirrni ne pah talentet tuaja dhe potencen tuaj Ju pret nje rilindje e fuqishme

 

Bricjapi
Do jeni bashkepuntor i nje personi te rendesishem apo do ndihmoni dike qe ju ka udhehequr tju udheheq prape apo te fitoj potencen e tij

Ujori
Karriera dhe mundesite tuaja do jene te ndrutshme meggjithese ju duhet edhe pak perpjekje te cliroheni nga pengesat dhe pergjumia

 

Peshqit
Ne shume rrethana do ju duhet forca e nje akrepi qe te perballoni nje situate shume delikate ne ceshtje ligjore apo bllokim energjie

PUBLICITET