Një tragjedi ka ndodhur në plazhin në Basilicata të Italisë, ku një 26-vjeçarja shqiptare është mbytur në sy të vajzës së saj të mitur.

Ngjarja e kësaj të shtune ndodhi ndërsa e reja po notonte me vajzën 6-vjeçare, ndërsa ndodheshin në plazh për pushime.

Mediat italiane shkruajnë se, pavarësisht se dëshmitarët dhe rojet bregdetare nxituan që të ndihmonin viktimën, nuk arritën që t’i shpëtonin jetën 26-vjeçares.

Vajza e saj është transportuar me helikopter në Potenza, ku mësohet se është jashtë rrezikut për jetën./ Tiranapost.al