I nxehti përvëlues nuk do të jetë prezent as ditën e sotme. Instituti gjeoshkencave parashikon se sot në mesditë priten reshje lokale të dobëta në disa qarqe.

Parashikimi: RESHJET Sot priten reshje lokale të dobëta në disa qarqe, në orët e mesditës (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 19 / 30 °C në vendet e ulëta: 19 / 30 °C në vendet malore: 13 / 26 °C.

ERA Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.