Fitorja e sotme 1-0 ndaj Birkirkara mbyll gjithçka ne pamje te pare sepse Vllaznia mori trepikeshin qe deshi dhe u ngjit ne vendin e pare te renditjes.

Por ne fakt nuk ka qene e lehte per ta arritur kete. Kampionia e Shqiperise ka hasur ne shume probleme sa i takon arbitrimit te ndeshjes.

Perveç golit te Doyle, vajzat kuqeblu kane shenuar edhe dy here te tjera, por golat i jane anulluar per pozicion jashte loje.