Pak kohë më parë Victoria dhe David Beckham u fotografuan në Miami dhe u përfol se vizita e tyre ishte për të blerë një shtëpi të re. Lajmi mesa duket ka qenë i vërtetë dhe mediat e huaja shkruajnë se çifti sapo ka blerë një shtëpi të re super luksoze.

David dhe Viktoria Beckham kanë blerë apartamentin më të shtrenjtë në botë me vlerë rreth 40 milion euro. Apartamenti ndodhet në një nga zonat më të mira të Floridës, në “One Thousand Museum”, një rrokaqiell i projektuar nga arkitekti i njohur irakian Zaha Hadid, i cili i dha dy herë çmimin “St Stirling”.

Pronari anglez i Inter Miami, ka blerë një nga 83 apartamentet në 62 katet e ndërtesës 215 metra.