Nga Përmeti kryeministri Edi Rama ka vijuar akuzat ndaj Opozitës joparlamentare.

Sipas tij ata janë vendosur t’ ia nxijnë jetën popullit duke tundur fantazmat e së shkuarës.

“As në ballkan ku ka pasur bojkote zgjedhjtsh nuk është parë kjo shëmti, duke kërcënuar fizkisht popullin dhe u duke u betuar se nuk do të lejojë popullin të shkojë në zgjedhje. Për të herë të parë në

Evropë dhe Ballkan kjo po ndodh në Shqipëri. Dhe në vend që të rrinin në parlament dogjën mandatet dhe thanë që do bëhen popull, por nuk u bënë. U futëm mes turmave dhe nxitën çakërdisjen”, ka thënë Rama.

LEXO EDHE: Përgjimet e publikuara nga Bild/ Basha konfirmon se kanë dalë nga PD?
Më tej ai u ka bërë thirrje qytetarëve protestues që mos të digjen për Bashën, Metën dhe Kryemadhin.

“Ata që u bënë mish për top mbetën në burg ndërsa ai që i çoi atje shkoi në shpi. A ia vlen t’i biesh me kokë muri të ligjit për Lulzimin dhe fallxhoren. A shkohet në burg për Monika Kryemadhin? A bëhet burg për Ilir Metën”, është shprehur Rama./CNA.al