Pas shumë ditësh me shi dhe të vrenjtura këtë fundjavë do të mbizotëroj mot i kthjellët.

Vranësira do të jenë të pakta përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Ajo që vlen për tu theksuar është rritja e temperaturave në të dyja vlerat.

Më konkretisht temperaturat parashikohen

Dita e shtunë:

zonat malore 15°C deri në 33°C

zonat e ulëta 17°C deri në 34°C

zonat bregdetare 19°C deri në 33°C

Dita e diel :

zonat malore 18°C deri në 30°C

zonat e ulëta 19°C deri në 36°C

zonat bregdetare 22°C deri në 34°C