Një aksident me pasojë plagosjen rëndë të dy të rinjve nga Kosova ka ndodhur pak më parë në kryqëzimin e Blinishtit në Fishtë të Lezhës.

Përplasja mes një makine dhe motorit ka qënë e fuqishme. Dy të aksidentuarit, raportohet se janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të Lezhës.
Në vendngjarje ndodhet edhe policia që po kryen hetimet e nevojshme.