Meri bën me dije se: “NJE SHKELQIM I VECANTE E PREMTE DHE Marsi ne Gaforre do jete afer me dy yje shume te ndritshem. Marsi ne Gaforre do lidhet me yjesine e ndritshme Sirus dhe Kanopus. Yjesia e Ndritshme Kanopus ne mitologji e ka marre emrin nga kapiteni i nje anijeje Menelau qe u perpoq te rrembente Elenen e Trojes dhe u helmua gjate rruges se kthimit nga nje gjarper Ne egjyptin e lashte kur Kanopus shfaqej ne horizont atehere atmosfera merrte ngjyre te kuqe Ne lidhje te afert me Marsin Kanopus mund te sjell sukses dhe njohje ne ceshtje dhe tema qe na interesojne Nese deshirojme nje pozicion me te larte tani eshte momenti i duhur”

Dashi- Mund te merrni nje pozicion me kerkues ne familje apo ne karriere Ka ardhur momenti te vendosni per gjerat qe doni me shume.

Demi- Do merrni lajme te rendesishme qe do ju bejne me te vendosur Sot keni edhe nje takim te rendesishem qe mund te jete ndihmues.

Binjaket- Mund tju realizohet nje lutje apo nje deshire e fshehte Nese merreni me pune ne institucione te ndryshme bamiresie apo pune te mbyllura keni sukses.

Gaforrja- Eshte momenti te tiumfoni ne nje veprimtari apo inisiative personale Do merrni me shume fame Sot vendoste edhe per nje lidhje personale.

Luani- Ne nje moment te rendesishem si ky do shikoni sa mundesi keni te perparoni me forcen tuaj Nje ceshtje ligjore mund tju penalizoj.

Virgjeresha- Ka mundesi qe shkelqimin tuaj racional sot ta rrembej dikush qe punon per ju apo eshte rival ne punen tuaj dhe kjo tju veje ne mendime

Peshorja- Ju keni shansin te ngriheni ne detyre dhe ne jeten personale Do keni meriten te kurrorezoni nje maredhenie apo nje pune.

Akrepi- Do shkelqeni ne nje ambjent te jashtem apo ne nje marredhenie me dike qe jeton jashte Do merrni persiper me shume detyra.

Shigjetari- Nje epoke e arte ne ceshtjet ekonomike do ju finalizoj me sukses nje projekt apo nje detyrim ekonomik apo blerjene e nje makine.

Bricjapi- Ju jeni te vetmit qe do ndesheni me antagonizmin e madh ne diten e sotme dhe do perjetoni shkelqimin e dikujt tjeter me shume se cdo here.

Ujori- Do ju hapet nje rruge e ndritshme dhe jeta e perditeshme do jete e gezuar dhe me suksese Do keni nje oferte te re pune.

Peshqit- Ne dashuri ka ardhur momenti te merrni shkelqimin dhe cdo te mire qe vjen pas kesaj Perkushtimin romancen pasionin dhe rrembimin.