Ai është një ndër figurat legjendare të spektaklit të humorit ‘Portokalli’.

Bëhet fjalë për aktorin Marin Orhanasi, i cili ka qenë gjithmonë i hapur për jetën personale dhe ka publikuar shpeshherë foto me familjen.

Së fundmi aktori ka bërë një dedikim të ëmbël dhe plot humor për bashkëshorten e tij Dorinën, ku ndër të tjera i ankohet se mbetën duke ngrënë vetëm sallatë.

‘Po ktheje mi içik koken ktheje se vdiqaaaaaa. Ktheje se e ktheva lokalin mbrapsht. O e bukura ime ti qe m rri me koke menjane. Ben shume mire qe shetit, se femijet i kam une qe po t bej foto. Por ti nuk shetit vec ketu, shetit edhe ne zemren time, gjithe diten gjate gjithe kohes. Te lutem kujdes kur kalon tek aorta, se do na lesh ne vend nga dashuria. Te kam yllin tim o karamele. Dhe dicka te fundit; na bej ndonje gje per darke se mbetem duke ngrene sallate si lepuj’, shkruan Marini në një postim në Facebook.