Ajo njihet si aktorja dhe moderatorja me e cliret e ekranit shqiptar. Rudina Dembacaj prej tre vitesh drejton edhe programin “Mos i fol shoferit” në televizionin Ora News.

Diten e sotme Rudina ka dhënë një intervistë për “Revistën Class” ku ka folur për biznesin e ri që do hapë në Tiranë, për karrierën dhe jetën personale.

Pa komplekse dhe me humor, aktorja zgjodhi të tregonte edhe episode që i kanë ndodhur teksa ka ftuar personazhet e njohur në emisionin e saj.

Rudina përmendi me shumë sportivitet ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, pasi sipas saj ky i fundit nuk kishte pranuar t’i shkonte në emision pasi nuk donte ti jepte famë.

“Para 2 vitesh, ftova z. Saimir Tahiri i cili u shpreh: “Nuk dua të jap nga fama ime, të bëhet i njohur emisioni yt”. Kam qeshur me lot!” – tregon Rudina.