Kryeministri Rama ka reaguar pas protestës së sotme nga opozita e bashkuar duke lëshuar edhe një mesazh për Bashën dhe dialogun mes tyre.

Rama në Twitter i thotë se dialogu për këtë fazë është humbur ndërsa duhet të kapë dialogun për trenin e qershorit 2021 duke nënkuptuar se për zgjedhjet lokale nuk do ketë marrëveshje që do rikthejë opzitën në garë.

“Marshimet për të rrëzuar qeverinë me kapsolla janë xhiro bosh që nuk nxjerrin askund. Përsëri respekt për Policinë e Shtetit në taksiratin që e ka zënë. Dhe një mesazh për LB: Lëri kapsollat!Autobuzin e këtij qershori e humbe po mos humb trenin e qershorit 2021!Kur do flasim?”-shkruan Rama në Twitter.