Një shtetas turk është vënë në prangat e policisë,  pasi tentoi të kalonte viza të falsifikuara dhe para të paligjshme në Kapshticë.

 

Sipas policisë gjatë kontrollit në vijën e dytë të mjetit tip autobus me drejtues shtetasin turk A.U, 52 vjeç, në një çantë personale të tij, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 5300 Dollarë dhe 4095 Euro të pa deklaruara në kufi, si edhe 350 pulla vizash të huaja të dyshuara si të falsifikuara.

 

Ndalimi i tij është bërë i mundur mbi bazën e informacioneve të marra  në rrugë operative, si dhe kontrolleve të shtuara,  shërbimet e Policisë Kufitare.

 

 

PUBLICITET