Moderatoja Alketa Vejsiu është shumë aktive në rrjetet sociale ku poston foto nga përditshmëria e saj.

Por në fotot e publikuara së fundmi moderatorja është përplasur me një nga komentuesit, i cili i ka kujtuar se me paratë që harxhon për veshje firmë, mund të kishte mobiluar dhomën e Xhejsonit.

Moderatorja nuk ka hezituar aspak për t’i kthyer përgjigje përmes së cilës ia ka mbyllur gojën ndjekësit: ‘Shpenzoj aq sa prodhoj. Kur endrra ime dhe e Xhejsonit do mberrihet ne finale do shoh se ç’do keni per te me thene. Une jam ne biznes dhe vesh cfare te dua dhe cfare mundem. Nuk jam parazit qe rri gjithe diten para telefonit duke jeten e te tjereve duke menduar si te prodhoje te mira e privilegjet e luksit pa punuar. Une punoj dhe per sa kohe e bej kete nuk ndihem pergjegjese per mje.rimin mendor dhe shpirteror te askujt ne kete vend’.

Komentuesja më pas e ka fshirë komentin e bashkë me të edhe replika e Alketës.