Maji do të jetë një muaj shumë i mirë për shumë shenja, por për disa të tjera do të jetë pak e komplikuar në fushën e dashurisë.

Megjithatë, yjet do të mobilizohen fuqishëm për t’i udhëhequr ata në një zgjidhje ku mund të dalin më të fortë.

Pra, nëse i përkisni ndonjë prej këtyre katër shenjave të zodiakut, duhet të përgatisni veten për të kaluar një provë të vështirë të dashurisë në maj

1. Virgjëresha

Edhe nëse nuk duam, çështjet financiare do të ndërhyjnë në jetën tuaj të dashurisë, pasi shqetësimi i tepruar mund të shkaktojë konflikte me partnerin tuaj.

Yjet do t’ju udhëheqin për të balancuar forcat dhe për të kaluar këtë krizë me të dashurin tuaj.

2. Gaforrja

Mosmarrëveshja familjare do të shkaktojë një argument fatal me partnerin tuaj. Megjithëse do të jetë një kohë emocionale, respekti, dashuria dhe komunikimi do të mbizotërojnë.

Natyrisht, duhet të kujdeseni për fjalët tuaja, sepse mund të thoni gjëra që do të pendoheni më vonë dhe nuk do të ketë kthim prapa.

3. Peshorja

Është momenti që ju të përballeni me një bisedë intime dhe t’i tregoni partnerit tuaj se ju e keni lënë pas dore në dashuri.

Ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm me atë që thoni dhe para se të gjykoni, analizoni veten, sepse ndoshta ju mund ta bëni partnerin tuaj përgjegjës për një gabim që ju keni kryer gjithashtu.

4. Shigjetari

Sipas yjeve, fantazmat e pabesisë ndërhyjnë në jetën tuaj. Pra, gjëja më e mirë është që mund të bëni është një udhëtim me partnerin tuaj në mënyrë që të mund të shmangni çdo problem në marrëdhënie.

Të dy duhet të injoroni thashethemet e njerëzve që vetëm kërkojnë t’ju ndajnë për të prishur lumturinë që të dy keni ndërtuar.