Yndyrat që grumbullohen rreth belit dhe në stomak janë armiku numër një i grave. Edhe yndyra që vendoset në kofshë është e vështirë për t’u eliminuar, edhe nëse bëni një dietë të ekuilibruar dhe praktikoni shumë sporte.

Por lajmi i mirë është se tani është e mundur që të eliminohet shpejt dhe pa mundim duke integruar një pije me djegie yndyre në dietën tonë.

Në treg ka shumë produkte për djegie të yndyrës, por ato kanë kosto shumë të larta dhe, për më tepër, ato nuk janë natyrale.

Ajo që ne do të propozojmë për ju është një pije që eleminon yndyrën e vendosur gjatë ditës, e cila ka një kosto të ulët dhe është 100% natyrale.

Përveçse duke ndjekur një dietë të ekuilibruar dhe duke lëvizur çdo ditë, duhet të përgatitni këtë përzierje dhe ta pini çdo natë para se të flini.

Dihet se trupi tenton të djegë yndyrën e marrë gjatë ditës, natën dhe kjo pije vetëm përshpejton procesin. Përveç kësaj, nëse mund të pini një gotë çdo natë, do të vini re përmirësime në tretje.

Metabolizmi juaj do të përshpejtohet gjatë gjumit dhe në mëngjes ju do të zgjoheni me një bark të sheshtë dhe një siluetë për t’u zili.

ÇFARË DUHET:
Shkopinj kanellë (1 njësi)

Uthull (1 lugë gjelle)

Majdanoz (disa gjethe)

Limon (1 kokërr)

Mjaltë ose pluhur xhenxhefil (1 lugë gjelle)

Ujë (½ litër)

PËRGATITJA DHE PËRDORIMI:
Përgatotja e kësaj pije të fuqishme është shumë e lehtë dhe nuk zgjat shumë. Si fillim, ne do të derdhim ujin në një tenxhere dhe do ta vlojmë atë. Kur të arrijë pikën e vlimit, le të shtojmë përbërësit e tjerë. Duhet ta përzieni për një kohë të arsyeshme, të fikni soben dhe ta lini lëngun të ftohet. Së fundi, filtroni përzierjen dhe vendoseni në një enë me një kapak.

Çdo natë para se të shkoni për të fjetur, pini një filxhan të kësaj pije të fuqishme dobësuese.