Këngëtarja Filloreta Raçi e njohur si Fifi, ka qenë së fundmi në qëndër të vëmëndjes së mediave rozë.

Këngëtarja gjithashtu është shumë aktive në rrjetin social Instagram ku publikon foto dhe video jo vetëm nga ana profesionale por edhe nga jeta e saj private.

Ditën e sotme feston ditëlindjen mikesha e saj Fjolla Morina, për të cilën ka bërë një dedikim tejet emocionues.

“Ton jetën n’krahë. Gëzuar shpirt i jemi. Shumë shpesh m’kanë fol e m’kanë thënë “ça po lyp me Fjollën”, gjithë përgjigjia jem ka qenë dhe do jetë “nji femër me zemrën që e ka ajo i duhet krejt njerëzve në botë me e pas afër.” E rrotulloj botën për ty.

Na vujmë me pas njerëz t’mirë n’rreth, fatkeqësisht dita ditës po humb mirësia. Por te ti e kam gjetur gjithmonë qetësinë. Faleminderit që t’kam e gëzuar ditëlindjen. T’du shumë e t’paça gjithë. Mos harro, njeriun e fortë e sfidon Zoti, e ti je një prej tyre”, shkruan Fjolla në postim në Instastory.