Astrologjia thotë se personaliteti dhe veprimet që njerëzit kryejnë gjatë jetës janë të lidhura ngushtë me shenjën përkatëse të horoskopit. Prandaj sot po iu sjellim karakteristikat e çdo shenje horoskopi përsa i përket tradhtisë.

Dashi

Dashi është një ndër shenjat e horoskopit që e tepron me komplimentat dhe me flirtimet. Sa është tradhëtar? 4

Demi

Demi është një shenjë e fshehtë, prandaj mos u gënjeni nga fytyra ëngjëllore ose nga dhuratat që mund t’ju japë. Sa është tradhëtar? 8

Binjakët

Binjakët janë shenja më tradhtare e horoskopit dhe tradhtojnë pa e menduar, megjithëse nuk i bëjnë veprimet me dashakeqësi. Sa është tradhtar? 10

Gaforrja

Gaforrja vuan nga mania për të qenë në qendër të vëmendjes dhe për këtë gjë të lindurit e kësaj shenje bëjnë gjithçka. Sa është tradhëtar? Nga 5 në 10

Luani

Nëse jeni një ndër të lindurit e kësaj shenje dijeni se nuk duhet t’a bëni të vuajë një luan, pasi luani është një ndër shenjat që nëse tradhton e bën për inat dhe për mëri. Sa është tradhëtar? 5

Virgjëresha

Virgjëresha është shenja më besnike e horoskopit dhe natyra dembele e saj e mban larg tradhtive. Sa është tradhëtar? 3

Peshorja

Peshorja tradhtinë e konsideron si armë nën mëngë për të provuar sharmin e saj, por nuk është një shenjë tradhtare. Sa është tradhëtar? 4

Akrepi

Akrepi është një shenjë e çuditshme. Të lindurit e kësaj shenje tradhtojnë pa e menduar, ama nuk tolerojnë tradhtinë nga të tjerët. Sa është tradhëtar? 0 ose 10

Shigjetari

Shigjetari urren monotoninë, një shigjetar mund të tradhtojë thjeshtë për të kaluar mirë dhe më pas për të gjithçka merr fund. Sa është tradhëtar? 9

Bricjapi

Nëse një Bricjap ka rënë në dashuri atëherë tradhtia as nuk mendohet tek të lindurit e kësaj shenje. Por deri atëherë bëni kujdes. Sa është tradhëtar? 2

Ujori

Ujori është një shenjë që adhuron lirinë dhe pavarësine. Nëse tradhton e bën nga inati i momentit. Sa është tradhëtar? 6

Peshqit

Peshqit janë një shenjë e ekuilibruar, ndjenja e fajit nuk i lë të tradhtojnë pasi nëse e bëjnë përjetojnë një pendim të madh. Sa është tradhtar? 3