Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi në media lajmi se një ndër moderatorët e emisionit ‘E diell’ do të largohet nga programi.

‘Iconstyle.al’ publikoi screenshot-i e bisedës në ëhatsapp, ku Flori Gjini, i cili drejton rubrikën ku trajtohen kulturat e vendeve të ndryshme, është larguar nga grupi i moderatorëve të programit.

I kontaktuar nga ‘Blitz.al’, Flori e ka mohuar largimin nga ‘E diell’ dhe ka zbuluar shkakun pse është larguar nga grupi i Whatsapp.

‘Nuk është e vërtetë. Vazhdoj të jem, madje këtë javë në rubrikën e “Escape” do të jetë Meksika. Thjesht kam dalë nga grupi i ËhatsApp-it sepse gjatë transmetimit Live të “The Voice” shkruajnë mesazhe te grupi dhe më shqetësojnë, dhe i thashë që më shkruani më vete.

Vetëm kaq! Por vazhdoj të jem në Top Channel, edhe në “E diell”, edhe në ‘The Voice’’, shprehet moderatori.

PUBLICITET