Një aksident i rëdë ka ndodhur mbrëmjen e se enjtes në autostradën Elbasan- Tiranë, ku tre automjete janë përplasur me njëra tjetrën.

Si pasojë e kësaj përplasje, kanë mbetur të plagosur tre persona, mes tyre nënë e bijë.

Dyshohet se shkak është bërë shpejtësia tej normave të lejuara e njërit prej drejtuesve. Ende nuk bëhet me dije identiteti i personave.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit.