Moderatorja Xhemi Shehu është një ndër femrat më të bukura të ekranit shqiptar.

Ajo ka një numër të pafund ndjekësish në rrjetet sociale, ku shpeshherë ndan foto nga përditshmëria e saj. Xhemi ka një trp të bukur e për të mbajtur sa më në formë linjat e saj duhet shumë punë e mund.

Moderatorja ka vendosur të ndajë në rrjetin social Instagram disa momente nga palestra nga ku po ushtrohet. Në foton e postuar Xhemi po bën një ushtrim të vështirë i cili ndihmohet dhe nga trajneri i saj Edmond Stafa.

Ushtrimi që ajo ka demostruar në foto quhet Doubleplank, që të ndihmon për të forcuar muskujt e barkut dhe të këmbëve. Trajneri qëndron mbi Xhemin,ndërkohë që moderatorja ka marrë një pozicion të ngjashëm me atë të bërjes së pompave, por që nuk parashikohen lëvizje.

Moderatorja bukuroshe ka arritur që të ruajë ekuilibrin, ku u tregon të gjithë fansave të saj se për të ruajtur linjat e saj i duhet kaq shumë punë dhe sakrificë për orë të tëra.