Zbulohen detaje në lidhje me grabitje spektakolare të zhvilluar ditën e sotme në Rinas.

Gjendet një i vdekur pranë Rinasit. Sipas informacioneve të para, policia ka gjetur një trup të pajetë pranë lumit Tërkuzë, rreth 10 km nga Rinasi.

Po kështu mësohet se policia ka gjetur një makinë duke u djegur në Shkallën e Tujanit në rrugën e Dajtit.

Një makinë që po transportonte para deri aeroportit të Rinasit për t’i dërguar jashtë është grabitur nga persona ende të paidentifikuar.

Ka dyshime janë se grabitur dy milionë euro, që ishin të një banke të nivelit të dytë.

Ka pasur përplasje me armë dhe dyshohet se një person ka mbetur i vrarë.

Grabitësit kane qenë me një furgon të bardhë me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”.