Ronela Hajati dhe Young Zerka janë komentuar së tepërmi për një marrëdhënie midis tyre, e cila së fundmi u aludua se kishte marrë fund.

Vetë Young Zerka ka lëshuar në një sërë intervistash deklarata që kanë shkaktuar akoma edhe më shumë konfuzion. I ftuar së fundmi në emisionin “Wake up”,

këngëtari ka folur sërish rreth marrëdhënies që ka me Ronelën, duke e cilësuar kësaj radhe këtë të fundit si një mike mjaft të mirë.

“E kam gocë teze (qesh). Me mua është i njëjti avaz, gjithmonë mediat thonë: “Zerka u lidh, Zerka u zgjidh”. Jemi shokë, kolegë shumë të mirë”, është shprehur ai, teksa ka shtuar se shpreson që shoqëria e tyre të zgjasë sa më shumë.

E teksa nga ana e Young Zerkës ka patur një sërë reagimesh, Ronela Hajati ka preferuar t’i përgjigjet zërave me publikimin e këngës së saj më të re “Pa dashni”.