Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Çdo projekt dhe çdo ndryshim pritet me shumë kërshëri nga fansat e saj.

Gjatë kësa kohe ajo po kujdeset për të bijën por nuk i lë pas as ndjekësit e saj pasi shpeshherë këngëtarja poston foto e video nga përditshmëria e saj

Në videon e fundit të postuar në Instastory, këngëtarja shfaqet duke filmuar veten dhe veçanërisht pjesën e syve. Kjo pasi Xhensila ka vendosur lente ngjyrë bojëqielli që e bëjnë të duket ëngjëllore.

Me siguri fansat e saj që i kanë parë këto pamje kanë mbetur gojë hapur.