Gluteni quhet një vrasës i heshtur, sepse mund të shkaktojë dëme kronike në të gjithë trupin. Ndonjëherë pacienti as nuk është i vetëdijshëm për pasojat e konsumit të glutenit.

Prandaj, bëni mirë të kontrolloni nëse trupi juaj ka një intolerancë ndaj glutenit.

1. Probleme me traktin gastrointestinal

Simptomat janë të lidhura kryesisht me zorrët: të përziera, fryrje, diarre, dhimbje barku, dhe madje edhe kapsllëk.

Njerëzit shpesh i shoqërojnë këto simptoma me sëmundje të tjera dhe pacientët diagnostikohen gabimisht me sindromën e zorrëve të irrituara (IBS).

Studimet konfirmojnë se 10-15% e popullsisë botërore vuan nga IBS, por kjo diagnozë mund të çojë tek njerëzit me ndjeshmëri ndaj glutenit që nuk marrin trajtimin e duhur kështu që simptomat nuk zhduken.

2. Ndryshime të pashpjegueshme të peshës

Intoleranca e glutenit mund të çojë në humbjen e peshës dhe në shtimin e peshës për asnjë arsye të dukshme. Kjo ndodh për shkak të proceseve inflamatore në nivel qelizor dhe çrregullimeve metabolike.

Një ndryshim i menjëhershëm në peshë mund të shoqërojë sëmundjet e tjera të pakëndshme, por ajo mund të lidhet me intolerancën ndaj glutenit nëse shoqërohet me simptoma të tjera të keqpërthithjes.

3. Mosbalancimi hormonal

Ekziston një marrëdhënie e drejtpërdrejtë midis intolerancës ndaj glutenit dhe çrregullimeve hormonale që mund të ndodhin si psh një cikël menstrual i çrregullt, luhatjet e papritur të peshës dhe çrregullimet e gjumit.

Problemet hormonale të shkaktuara nga intoleranca e glutenit mund të përforcohen shumë herë gjatë pubertetit, shtatëzanisë dhe menopauzës. Mbani mend se këto simptoma kryesisht shfaqen tek gratë.

4. Probleme me sistemin nervor qëndror

Gluteni rrit inflamacionin dhe përshkueshmërinë e zorrëve. Si rezultat, simptomat e ndjeshmërisë ndaj glutenit mund të përfshijnë probleme me përqendrimin, depresion, ankth, pagjumësi dhe lodhje.

Disa njerëz me intolerancë ndaj glutenit përjetojnë nervozizëm dhe ndjesi ku ata lehtësisht e humbasin rrjedhën e mendimeve dhe kanë përqendrim të dobët.

Sipas informacioneve të mbledhura nga një studim, njerëzit me intolerancë ndaj glutenit janë më të prirur ndaj migrenës se sa njerëzit e tjerë.

Shkaqet e dhimbjeve të kokës mund të jenë shumë të ndryshme. Një person i cili është alergjik ndaj glutenit mund të përjetojë një dhimbje koke 30-60 minuta pas ngrënies.

5. Problemet me lëkurën dhe thonjtë

Keratosisi i flokëve dhe dermatiti herpetiform janë 2 gjendje të lëkurës të lidhura drejtpërdrejt me intolerancën ndaj glutenit.

Simptomat përfshijnë kruarje dhe skuqje që mund të shfaqen në duart tuaja, bust, fytyrë, mollaqe, bërryla dhe në vijën ndarëse të flokëve.

Një tjetër simptomë është dobësimi dhe brishtësia e thonjve. Çrregullime të tjera të lëkurës si ekzema mund të sinjalizojnë bllokimin nga gluteni.

6. ADHD

Një çrregullim tjetër që mund të shoqërohet me intolerancën ndaj glutenit është Çrregullimi nga defiçiti i vëmendjes dhe hiperaktiviteti (ADHD). ADHD mund të shfaqet si tek fëmijët ashtu edhe tek të rriturit.

Njerëzit me këtë çrregullim kanë një hapësirë të shkurtër vëmendjeje dhe probleme me vetëkontrollin. Një dietë pa gluten mund të ndihmojë në uljen e simptomave të ADHD-së.

7. Gjendja e dobët e dhëmbëve

© Depositphotos.com © Depositphotos.com
Në rast të intolerancës ndaj glutenit, absorbimi i elementeve të nevojshme dhe mineraleve në zorrë është i dëmtuar. Kjo vlen edhe për kalciumin.

Rezultati mund të jetë problemi me dhëmbët dhe zgavrën e gojës: mbindjeshmëria e smaltit, prishja e dhëmbëve, dëmtimet dhe ulçerat e zgavrës mukoze.

Nëse kujdeseni mirë për dhëmbët tuaj, por vini re disa probleme, arsyeja mund të shkaktohet nga konsumimi i glutenit.

8. Anemia si pasojë e mungesës së hekurit

Shumë shpesh, sëmundja Celiac diagnostikohet për shkak të anemisë nga mungesa e hekurit. Simptomat e saj përfshijnë vëllimin e zvogëluar të gjakut, lodhje, gulçim, dhimbje koke, zbehje të lëkurës, mukozë, madje edhe artrit.

Hekuri tretet dobët pasi, me intolerancën ndaj glutenit, ka një dëmtim të absorbimit të hekurit në zorrë.

9. Sëmundjet autoimune

Shumë njerëz me sëmundje autoimune kanë një historik të intolerancës ndaj glutenit.

Sëmundja Celiac është një sëmundje autoimune në të cilën sistemi imunitar sulmon qelizat e veta të zorrëve pasi gluteni hyn në to.

Problemi përkeqësohet nga fakti se kjo sëmundje autoimune rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të tjera autoimune, të tilla si tiroiditi autoimun, sëmundja autoimune e mëlçisë, sëmundja e Crohn, diabeti, vitiligoja, artriti reumatoid dhe skleroza e shumëfishtë.

Si ta trajtojmë ndjeshmërinë ndaj glutenit?

1. Bëni testin: Mjeku juaj do të marrë një mostër gjaku dhe do ta kontrollojë atë për antitrupa që zakonisht janë të pranishme në gjakun e njerëzve me sëmundje Celiac.

Para shqyrtimit, duhet të përfshini gluten në dietën tuaj ushqimore pasi kjo do të ndihmojë për të shmangur rezultatet e pasakta.

2. Eliminoni glutenin nga dieta tuaj!

Gjithmonë kontrolloni përbërjen e produktit që konsumoni. Jepuni përparësi produkteve që përmbajnë etiketën “gluten-free“.