Infermierja kineze Ma Tongyan ka prekur të gjithë me gjestin e saj human, ku shihet duke ngushëlluar një vogëlush që para se të futej në operacion, trasnmeton Gazeta Metro.

Një sërë fotosh që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë infermieren e re Ma Tongyan, duke përqafuar dhe mbajtur dorën e fëmijës dyvjeçar.
Djali ishte shtrirë në tryezën e operacionit në Spitalin Popullor të Dingxi në Provincën Gansu të dielën.

Djali, me nofkë Xuan Xuan, ishte gati të kryente një operacion për të riparuar një hernie inguinale në pjesën e poshtme të barkut dhe filloi të qante sapo ai u fut në dhomë./gazetametro.net