Bëri bujë në media lajmi për ndarjen e Ronela Hajatit dhe Young Zerkës.

Ndonëse ata kurrë nuk e pranuan të ketë diçka mes tyre, vihej re që shoqëroheshin gjithmonë bashkë nëpër evente apo intervista.

Por së fundmi të afërmit e çiftit zbuluan se dy artistët i kanë dhënë fund romancës disavjeçare, madje nuk e ndjekin njëri-tjetrin as në rrjetet sociale.

Mbrëmjen e djeshme ka thyer heshtjen Young Zerka, i cili ka folur për Ronelën në një intervistë për ‘Prive’.

‘Ideja është se kurrë nuk kam dashur të përdor këtë imazhin e tillë që do jem i lidhur dhe do bëj pak zhurmë, plus nuk kam dashur t’ia prish shkëlqimin këtyre artistave të tjerë që bëjnë këtë zhurmën me të dashurën.

Unë dua të bëj zhurmë me muzikë, po e shihni, po vij me gjëra të reja, shumë ndryshe’, tha këngëtari.

H

‘Ronelën e kam xhan, e kam pasur xhan, kështu që no-comment. Vazhdojmë te kënga e radhës’, përfundoi ai duke konfirmuar kështu lajmin e ndarjes.