Kur kanë kaluar rreth 50 minuta nga nisja e protestës janë shënuar edhe incidentet e para.

Ka pasur protestues që kanë qëlluar fishekzjarre, shishe me ujë dhe sende të forta kundrejt

Kryeministrisë Gjithashtu disa protestues kanë shembur gardhin metalik të ngritur pas kryeministrisë.

Ndërkohë vijon marshimi për të rrethuar kryeministrinë./CNA.al