Gjatë kohës që opozita e bashkuar protestonte, dy aleatët e kreut të PD, janë parë duke konsumuar kafe.

Vangjel Dule dhe Nard Ndoka janë fotografuar duke konsumuar një kafe, ndërkohë që protestuesit përplaseishn me policinë.

Protesta e sotme u shoqërua me tensione dhe përplase mes protestuesve dhe eketivëve të cilët shpërndanë gaz lotsjellës duke lënë pa ndjenja të paktën 3 persona.

Protesta filloi në orën 11:00 dhe përfundoi pas katër orësh me fjalimin përmbyllës së bashën në selinë Blu.

Kjo protestë ishte masive por zgjati më pak se protesta e 16 shkurtit e cila nisi që në orën 10:00 e u mbyll në orën 16:00.