Një 26-vjeçar ka ndërruar jetë dhe një tjetër është plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në hyrje të Koplikut.

Sipas informacioneve të policisë në aksident janë përfshirë dy automjete, ku viktimë ka mbetur 26-vjeçari

Nikola Sokolaj nga Malësia e Madhe, i cili kishte pak ditë që ishte kthyer nga Italia. Ndërsa i plagosuri është Lek Malota, cili ndodhet jashte rreziku për jetën.

Njoftimi i policisë:

“Me datë 15.03.2019 rreth orës 12:00 në aksin rrugor

Shkodër- Koplik në vendin e quajtur kryqëzimi i Koplik i Sipërm, mjeti tip “Benz” është përplasur me mjetin “Volksëagen” për pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi N. S. 26 vjeç Malësi e

Madhe drejtuesi i mjetit tip”Benz” si dhe ka mbetur i dëmtuar jashtë rrezikut për jetën dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal Shkodër, shtetasi L. M. 59 vjeç banues Malësi e Madhe”.