Një shqiptar tjetër po korr sukses në tregun e huaj duke aktruar në filma të njohur amerikanë. Bëhet fjalë për Niko Pepaj, djalin me origjinë nga Shkodra që ka luajtur në disa filma të suksesshëm si

Daytime Divas, Awkward dhe How to Get Away with Murder.

Ai që u rrit në Michigan dhe u zhvendos në Kaliforni në moshën 14-vjeçare, ku në 2009 u diplomua në ‘Canyon Crest Academy’.

26-vjecari ka një motër modele, e cila e ka ndihmuar që të hyjë në botën e modelingut. Niko është tepër i preferuar nga femrat në Amerikë dhe numëron mbi 60 mijë ndjekës në Instagram.

ai eshte shfaqur dhe në klipin ‘A year without rain’ të këngëtares me famë ndërkombëtare Selena Gomez.

/Ora News.tv/