Einxhel Shkira është një prej vajzave më të përfolura në mediat rozë. Kjo për shkak të fotove provokuese që ajo poston në rrjetet sociale, ose për shkak të deklaratave që jep.

Së fundmi prezantuesja është bërë kryefjala e mediave rozë, për shkak të një deklarate që ka dhënë në emisionin Thumb.

Në promon e këtij emisioni, ajo i ka habitur të gjithë, kur ka thënë se ajo vetëm bën por në të vërtetë nuk është kështu.

Einxhel është shprehur kështu:

Njerëzit mendojnë se unë bëj vetëm qejf, pi dhe dal.’’

Ndërsa kur moderatoret e këtij emisioni kanë thënë se njeriu duhet të lidhet dhe të kryej marrëdhënie, Einxhel i ka lënë të habitura dy moderatoret me përgjigjen e saj.

Ajo është përgjigjur kështu:

Po pse duhet të lidhesh për të bërë atë gjë?!’