Pasi kreu i qeverisë e ka quajtur Bashën fëmijë, demokrati Paloka e ka goditur me bojë. Rama ka bërë publike videon e këtij incidenti ndërsa vijon e ofendon demokratin duke e quajtur: “Palotha”.

“Dy gjëra janë të pafundme, universi dhe budallallëku i njeriut”, shkruante Albert Ainshtajni, përpara se sa opozita në Shqipëri të merrte formën e një Budallallëku Universal, që vizion ka

Vezën e Lulit, ide ka Çizmen e Doktoreshës dhe program ka Bojën e Palothës”, shkruan Rama.