Seanca e djeshme parlamentare u shoqërua me debate të shumëta mes opozitës dhe qeverisë.

Debatet eskaluan edhe në sulme persoanle midis Kryeministrit Edi Rama dhe paraardhësit të tij, Sali Berisha, njëherësh lideri historik i Partisë Demokratike.

Por jo vetëm kaq. Në moment tensioni kreu i qeverisë nxorri gjuhën ndaj opozitës, duke bërë një fytyrë qesharake. Mesa duket kreu i qeverisë nuk e ka përmbajtur veten pas debateve dhe akuzave.

Ky moment është fiksuar nga kamerat ndërsa fotot dhe videoja po bëjnë xhiron e rrjetit. Këtë si duket kanë pritur edhe ata që merren me “meme”, ku nuk janë kursyer.

Më poshtë po ju sjellim disa nga “memet” më pikante.