Horoskopi i ditës së mërkurë, 23 Janar 2019:

Dashi-Dite shume e paqëndrueshme dhe here pas here e mbushur me mosmarrëveshje kjo e sotmja. Mundohuni me çdo mënyre te t’i zgjidhni ato para se gjendja te përkeqësohet me shume.

Demi-Shprehini sa me shume qe te mundni ndjenjat tuaja gjate gjithë kësaj dite nëse doni qe marrëdhënia ne çift te jete sa me e ngrohte. Ne planin financiar gjendja do jete me e mire fale një riorganizimi qe do bëni.

Binjaket-Dite e mrekullueshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni te bekuar nga yjet dhe do dashuroheni plot pasion me atë qe keni ne krah.

Gaforrja-Nëse jeni prej kohesh ne një lidhje mos e lini pas dore sot personin qe keni ne krah sepse do e mërzitni tej mase. Mos e prishni me dorën tuaj harmoninë qe ka kohe qe mbizotëron.

Luani-Pritet qe gjerat te shkojnë me se miri sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do ketë aspak mosmarrëveshje, përkundrazi do e toleroni tej mase njeri-tjetrin dhe do i pranoni gabimet qe do bëni.

Virgjeresha-Jeni ne një lidhje? Sot duhet te toleroni me shume dhe te hapni rruge. Vetëm kështu marrëdhënia juaj do ece si duhet. Ne planin financiar mos hidhni asnjë lloj hapi pa qene te sigurte se gjendja është e qëndrueshme.

Peshorja-Dite shume e këndshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do përjetoni ndjeni te shumta dhe do ju duket vetja sikur jeni ne një ëndërr.

Akrepi-Dite mjaft harmonike dhe e mbushur me emocione te këndshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Beni atë qe do ju thotë zemra. Ne planin financiar vetëm me përkujdes dhe maturi do arrini te ruani qëndrueshmërinë.

Shigjetari-Jeta juaj sentimentale nuk do jete aspak e keqe sot. Nuk do ketë as mosmarrëveshje dhe as tension. Me partnerin do merreni vesh për çdo gjë.

Bricjapi-Do përjetoni ndjesi te forta sot juve qe jeni ne një lidhje. Partneri do ua shprehe pa fund ndjenjat dhe do ju surprizoje ne çdo moment. Do mund te hiqni edhe ndonjë para mënjanë për te siguruar te ardhmen.

Ujori-Dashurohuni ashtu si tanojeni gjate kësaj dite dhe mos mendoni aspak për opinionet qe mund te kenë te tjerët mbi lidhjen tuaj. Ne planin financiar do bëni çmos ne mënyrë qe gjendja te kthehet ne normalitet.

Peshqit-Asnjë planet nuk ka për te ndikuar gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentimentale, prandaj gjithçka do varet nga ju. Ne planin financiar do keni disa probleme te vogla, por qe do rregullohen me shpejt nga sa mendonit.