Nga sot, duhet t’i themi zyrtarisht lamtumirë verës. Ky muaj do të nisë me shi, duke na njoftuar kështu se stinët kanë ndryshuar.

Sipas Weather.com, në Shqipëri ditën e sotme, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, ndërkohë që nesër do të ketë shira në veri të vendit.

Temperaturat do të jenë tipike të kësaj stine, me vlera që luhaten nga 7 gradë C më e ulëta dhe 28 gradë C, që do të jetë temperature maksimale.

Ky muaj do të ketë rreth 4 ditë me mot të ftohtë dhe rreth 7 ditë me mot më të ngrohtë dhe temperatura më të larta.