Duke filluar nga dita e sotme temperaturat do të pësojnë rënie të theksuar.

Sipas Meteoalb ulja e temperaturave do të nisë gjatë mbrëmjes së të hënës dhe vijojnë të martën, të merkurën dhe te enjten.

“Në zona të thella malore termometri do të zbrese edhe ne 0 gradë C. E premtja dhe ne vijim sjellin serisht rritje te vlerave termike”, thuhet në njoftimin e Meteoalb.