Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit i ka rezervuar një surprizë kreut të qeverisë, Edi Rama. Në ndeshjen e parë të “Ligës së Kombeve” mes Shqipërisë dhe Izraelit të rinjtë e

FRPD-së të pranishëm në stadiumin ”Elbasan Arena”, përmes një banderole kanë kërkuar

largimin e kryeministrit Edi Rama. “Rama ik!”, lexohet në banderolë.

Kohët e fundit PD ka itensifikuar protestat në qytete si Shkodra dhe Elbasani,

si një shenjë sensibilizimi për ngjarjet e fundit kriminale në qytetin e Shkodrës.