Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe më të përfolura përsa i përket jetës personale.

Këngëtarja ka qenë gjithmonë aktive në rrjetet sociale, ku na ka mbajtur të informuar rreth jetës së saj. Së fundmi Xhensila ka postuar një foto nga pushimet ku shfaqet e veshur me body.

Vetëm pak kohë pas lindjes së vajzës së saj Ajkës, këngëtarja na vjen me forma perfekte.