Shiu dhe temperaturat e ulëta të kësaj jave thyen valën e nxehtësisë që “poqi” Europën për disa javë dhe la edhe viktima. Dita e sotme ka arritur temperaturën më të ulët, ndërsa mendohet se në fundjavë do të ketë një përmirësim të motit.

E mërkura e javës që shkoi shënoi ditën më të nxehtë të vitit, me temperatura që shkuan deri në 37 gradë celsius,

ndërsa pritet që vala e nxehtësisë të kthehet sërish dhe temperaturat të rriten

Mbi 30 gradë javën e ardhshme, sipas The Weather Channel.

Moti me ditë të nxehta do të vazhdojë edhe në muajin shtator./Opinion.al