Ky është momenti kur ura Morandi, pjesë e autostradës A 10 shembet në Genova të Italisë.

Në video mund të shihet një pjesë e urës që bie.

Personi i cili xhiron momentin dëgjohet duke ulëritur në gjuhën italiane “O zot, o zot…Ndihem keq”.

Ura rreth 100 metra e lartë ishte ndërtuar në vitet 1960 dhe shkak për shembjen besohet të jetë amortizimi i saj.

 

Lexo edhe: Tragjedia ne Itali, dy viktima dhjetera te plagosur

Me poshte pamje nga vendi i ngjarjes: